جزئیات کامل متن

شرکت حیان روی

شمش روی - شمش روی ۹۹٫۹۶ درصد

کشور ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان شمش روی در جهان شناخته می‌شود. هرچند تولید شمش روی در ایران نسبت به منابع معدنی موجود در آن بسیار کم می‌باشد

در سال‌های اخیر با ورود بخش خصوصی به این صنعت ، تولید شمش روی در ایران نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است. هرچند تمامی واحدهای تولیدی به صورت فول ظرفیت کار نمی‌کنند ولی با این حال نسبت به سال‌های قبل تولید شمش در ایران رشد خوبی داشته است.

تکنولوژی تولید شمش روی در ایران بسیار قدیمی و بصورت تولید از خاک خام می‌باشد که بسیار روش نامطلوب و پرهزینه می‌باشد ولی آنالیز محصول به دلیل تولید به روش الکترولیز قابل قبول و قابل فروش در بازارهای جهانی می‌باشد. بیشتر تولیدی‌های فلز روی آنالیز شمش بین 99/95 تا 99/99 می‌باشند. فراوانی شمش روی با آنالیزهای 99/96 و 99/97 و 99/98 نسبت به دیگر شمش‌ها بیشتر می‌باشد.

ناخالصی‌های موجود در شمش روی 99.96 درصد، 0.04 درصد به شرح زیر می باشد:

Cd (کادمیوم)  –  Pb (سرب)  –  Cu (مس)  –  Fe (آهن) می‌باشد.

رنگ فلز روی سفید مایل به آبی یا نقره‌ای است. روی خالص بسیار نرم است. این فلز در حرارت‌های معمولی ترد و شکننده بوده و با ضربات چکش آسان می شکند و نمی‌توان آن را نورد کرد.

فلز روی در سرتاسر دنیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. روی از لحاظ امتیاز در مصرف (در میان فلزات غیرآهنی) بعد از آلومینیوم و مس قرار دارد.

شرکت شیمیایی پالایش اکسیر حیان در هر لحظه آماده خرید انواع شمش روی و همچنین فروش انواع آن را دارا می‌باشد.