جزئیات کامل متن

شرکت حیان روی

دلار از طلا سبقت گرفت

سیگنال‌های مثبت از احتمال حصول توافق در مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا با تقویت شاخص دلار و کاهش تقاضا برای ذخایر امن مانند طلا همراه شد

اونس که هفته گذشته به بالاترین سطح 9 ماهه خود رسیده بود با کاهش استقبال مواجه شد و از سوی دیگر کاهش ریسک و نااطمینانی در فضای بازارها، توجه معاملات را به سوی ذخیره دلاری جلب کرد.

شاخص دلار در برابر ین ژاپن به پشتوانه داده‌های مثبت بازار کار آمریکا به بالاترین سطح یک هفته گذشته نزدیک شد.

با ارائه گزارش فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی، نشانه‌های مثبتی از تداوم سیر صعودی اقتصاد آمریکا آشکار کرد و توانست رویکرد منفی بازار نسبت به توقف رشد تدریجی فدرال رزرو را تغییر دهد. همچنین انتظار می‌رود فدرال رزرو به لطف نگرانی در مورد رشد جهانی اقتصادی به‌ویژه در چین و اروپا، نرخ بهره را امسال ثابت نگه دارد.

بازارهای مالی چین تحت‌تاثیر تعطیلات سال نو چینی و مذاکرات تجاری با آمریکا مسیر صعودی را تجربه کردند. در حالی که چین هم تعهد داده تا حداقل میزان خرید سویا از آمریکا را یک میلیون تن افزایش دهد.

با فرا رسیدن سال نوی چینی به‌طور طبیعی تقاضای طلای فیزیکی در این کشور را افزایش می‌دهد، اما افت خرید جواهرات در هند، اثر این فاکتور را خنثی کرد.

شاخص نااطمینانی سیاسی بلومبرگ پس از سال ۲۰۱۶ میلادی بار دیگر به بالای سطح ۳۰۰ واحدی صعود کرد. این شاخص با ثبت عدد ۳۵۰ واحدی رکورد ۱۲ سال اخیر را جابه‌جا کرد.

نهایتاً این عوامل در کنار عوامل دیگر دست به دست هم دادند تا اونس طلا در بازار جهانی در مقابل شاخص دلار عقب‌نشینی کند.